Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówProjektyŻycie szkoły

Projekt klas 5 – plebiscyt “Stefany 2024”

Dnia 14 lutego uczniowie naszej szkoły cały dzień poświęcili pracy nad projektami związanymi z hasłem reklamy. Piątoklasiści mieli za zadanie przygotować plakaty reklamowe do plebiscytu “Stefany 2024”, promujące wybrane osoby, które można uznać za najwybitniejsze postaci XX wieku w trzech kategoriach: nauka, historia i kultura. Każda grupa uczniów otrzymała do wyboru dwie takie postaci i miała najpierw za zadanie wybrać, którą z nich chcą zareklamować, a następnie przedstawić jej najważniejsze osiągnięcia w atrakcyjny sposób na otrzymanych arkuszach. Na swoich plakatach mieli także zamieścić sylwetkę danej postaci oraz symbole związane z jej działalnością, jak również słówka w języku angielskim pasujące do tematyki.

Wszystkie plakaty biorą teraz udział w plebiscycie, by wyłonić trzy najważniejsze postacie XX wieku (po jednej w każdej z wspomnianych kategorii). W tym celu przygotowaliśmy ankietę dla uczniów oraz dla rodziców i zachęcamy do jej wypełnienia po zapoznaniu się z pracami uczniów, które obecnie zdobią parter naszej szkoły. Na głosy czekamy do piątku 23 lutego włącznie. Zwycięskie prace otrzymają dyplomy i drobne upominki. Poniżej prezentujemy zdjęcia prac uczniów, oraz relacje z prac nad projektami oraz części podsumowującej projekt, która odbyła się sali gimnastycznej.

Link do ankiety: https://forms.office.com/e/sp9jyMQmJn

Skip to content