Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada co roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. Temat żywienia w szkole jest dla nas bardzo ważny, dlatego w tym roku zapraszamy na wspólne świętowanie tego dnia. Spotkamy się z dietetyczką sportową i kliniczną – Agatą Lewicką, która razem z Fundacją Stefanka przygotowała dla uczniów naszej szkoły specjalny program.

Zapraszamy na „Śniadanie na zdrowie”! Skupimy się na znaczeniu pierwszego i drugiego śniadania, jak prawidłowo komponować śniadanie, aby dostarczało nam odpowiednich składników, wspomagało naukę i koncentracje. W trakcie warsztatów odbędzie się spotkanie z dietetykiem w grupach wiekowych, inspirujący wykład, propozycje ciekawych śniadań.

Warsztaty dla uczniów:

  • godz. 9:00 – klasy 1-3 (II piętro)
  • godz. 10:30 – klasy 4-7 (sala gim.)
  • godz. 12:00 – klasy 1-3 (II piętro)

W części praktycznej dzieci wspólnie z nauczycielami będą robić i degustować zdrowe koktajle.

Zapraszamy również na część programu przygotowaną specjalnie dla rodziców! O tym, jak skomponować pełnowartościowe śniadanie dla swojego dziecka, czego w śniadaniówce nie powinno zabraknąć, a czego lepiej unikać, dowiecie się podczas webinaru online prowadzonego przez dietetyczkę o godz. 18:00 – czas trwania ok. godziny (wystarczy dołączyć do spotkania w linku: https://meet.google.com/udb-igsx-pba).

Skip to content