Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
OgłoszeniaWażne

Przypominamy o uczniowskich kontach w domenie Eduwarszawa!

W związku z nowym rokiem szkolnym chcielibyśmy przypomnieć wszystkim rodzicom, opiekunom i uczniom o możliwości korzystania z kont w domenie Eduwarszawa, opierających się na dobrze znanych narzędziach pakietu Microsoft Office 365, takich jak Word, Excel czy Powerpoint.

Nowi uczniowie, którzy dołączyli do nas w tym roku, mogą zgłosić się do wychowawców w celu otrzymania swoich loginów i haseł. Podobnie powinni zrobić uczniowie, którzy nie logowali się na swoje konta w tym roku szkolnym – ich hasła zostały zresetowane dnia 19 września. Pozostali użytkownicy, jeśli nie znają lub nie pamiętają swoich danych, proszeni są o kontakt mailowy z administratorem Eduwarszawy w SP143, p. Piotrem Majem: PMaj@eduwarszawa.pl, w celu zresetowania hasła. Przypominamy, że wszystkie konta uczniowskie mają przypisaną licencję A3, upoważniającą – między innymi – do ściągnięcia i korzystania z pakietu Office na dowolnych pięciu kompatybilnych urządzeniach oraz aktualizacji posiadanego systemu Windows do najnowszej wersji.

Konta uczniów, którzy nie zalogują się na swoje konto przynajmniej raz na 120 dni, są automatycznie blokowane. W takiej sytuacji prosimy o kontakt z administratorem Eduwarszawy w SP143: PMaj@eduwarszawa.pl.

Jak się zalogować na uczniowskie konto eduwarszawa?
1. Wchodzimy na stronę office.com lub na outlook.com. Można także kliknąć w logo po prawej stronie naszej witryny, pod logiem dziennika. Klikamy Zaloguj się. UWAGA! Nie ma możliwości logowania do konta na stronie eduwarszawa.pl – ten adres prowadzi jedynie do strony UM Warszawa poświęconej edukacji cyfrowej.
2. Wpisujemy otrzymany od wychowawcy login w domenie @uczen.eduwarszawa.pl oraz hasło (trzeba je będzie zmienić przy pierwszym logowaniu). Wielkość liter w loginie nie ma znaczenia (czyli możemy się logować jako JKowalski@uczen.eduwarszawa.pl lub jkowalski@uczen.eduwarszawa.pl), ale prosimy o zwrócenie uwagi na to, czy w loginie znajdują się kropki lub kreski. Każdy login jest nieco inny, więc mogą mieć one formę np. JKowalski, J.Kowalski, JanKowalski, Jan_Kowalski itp. Przypominamy, że w loginach nie ma polskich ani żadnych innych znaków diakrytycznych (ą, ś, ł itp.). Pamiętajmy też, że w haśle wielkość liter ma już ogromne znaczenie.
4. Gotowe! Od tej pory możemy korzystać z usług Office 365, a także platformy Teams i poczty Outlook.

Skip to content