Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówProjektyŻycie szkoły

Projekt świąteczny klasy 2b

Projekt świąteczny klasy 2b był niezwykle barwnym i pełnym radości doświadczeniem. Nasza wizyta w teatrze Capitol, na sztuce pt. “Brzechwa 2020” otworzyła nasz projekt. Po spektaklu, spotkaliśmy się ze Świętym Mikołajem. 🎅 Rozbudziło to naszą wyobraźnię i wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. 🎄🎁

Wspólnie z rodzicami stworzyliśmy kalendarz adwentowy, w którym ukryły się zadania, dodając magii każdemu dniu oczekiwania na Boże Narodzenie. Listy do świętego Mikołaja były wyrazem naszych marzeń i dobrych uczynków. Program Canva umożliwił nam tworzenie pięknych kartek świątecznych dla naszych najbliższych. ❤️

Warsztaty przygotowane przez Tolę i jej mamę przyniosły nam wiele radości i kreatywnej zabawy. Z zielonych gałązek i kolorowych ozdób wykonaliśmy świąteczne stroiki. Ucząc się piosenki “Święta to czas niespodzianek”, przygotowaliśmy się do szkolnego jarmarku, gdzie razem z Panią Madzią zaprezentowaliśmy nasz świąteczny repertuar. 🎶🎵 Podczas kiermaszu sprzedawaliśmy wykonane wcześniej stroiki, zbierając środki na cele charytatywne.

Zakończeniem naszego świątecznego projektu był wyjątkowy dzień w Społecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, gdzie w Teatrze Cieni tworzyliśmy scenariusz na temat świąt. 🎨🎭 To była nie tylko artystyczna podróż, ale również okazja do integracji i wspólnego działania.

Projekt wzbogacił naszą wiedzę na temat świąt, a także wzmocnił więzi społeczne w klasie. To doświadczenie na zawsze pozostanie w naszych sercach jako magiczny czas, w którym razem tworzyliśmy świąteczną atmosferę i dzieliliśmy się radością z innymi. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji projektu! ❤️

Skip to content