Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WarsztatyWycieczkiŻycie szkoły

Iglaki – zimowi twardziele

Klasa 1c wybrała się na wycieczkę do Pawilonu Edukacyjnego Kamień na warsztaty pt. “Iglaki – zimowi twardziele”. Jak sama nazwa wskazuje, doświadczyliśmy wielu inspirujących działań na drodze doświadczania i samodzielnego badania w zakresie drzew iglastych. Tego dnia pobudzone zostały wszystkie nasze zmysły, a w szczególności dotyk, wzrok i węch. Jednak najciekawszym punktem programu były badania z wykorzystaniem mikroskopu – zobaczyliśmy jak wyglądają komórki łodygi sosny oraz bursztynu czy igieł drzew. Na koniec wybraliśmy się na spacer, podczas którego mieliśmy okazję spotkać badane wcześniej drzewa. Kto jeszcze nie był w “Kamieniu”, niech szybko nadrobi i wybierze się w jego okolice! 

Skip to content