Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówŻycie szkoły

Dzień dinozaurów

Dwudniowy projekt paleontologiczny rozpoczął się Dniem Ciastkożerców (to prastara nazwa Tłustego Czwartku 😉 ), kiedy to poznawaliśmy zmiękczenie “ci” jak ciastko. Uroczyste zakończenie karnawału w tematyce dinozaurów uczciliśmy nauką tańca dinozaurów, konkursami, odszukaniem jaj dinozaurów i wykonaniem masek. Graliśmy w gry planszowe, przeglądaliśmy przyniesione książki. Na podstawie zdobytych wiadomości tworzyliśmy makietę z postaciami dinozaurów, rozwiązaliśmy quiz i poznaliśmy archozaury. Czy wiecie, że silezaur opolensis to archozaur, którego nazwa pochodzi od miejsca (Opola), w którym odnaleziono jego kości? Inną ciekawostką były kości słoni leśnych odnalezione w Warszawie podczas budowy kilku stacji metra, ale największe zdumienie wywołała teoria ewolucji T-Rexa. 😀

Skip to content