Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
BibliotekaWydarzeniaŻycie szkoły

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała.
Drogie dzieci, dobrze wiecie, że Was bajka pokochała.

5 listopada jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disneya. W tym dniu wspominamy cudowny świat postaci z bajek, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Dla wielu dzieci bohaterowie bajek stają się bliskimi przyjaciółmi, którzy pomagają im w przezwyciężaniu wielu barier.

W bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia dla uczniów klas młodszych. Podczas spotkania dzieci rozpoznawały tytuły bajek, rozwiązując zagadki, prezentowały kostiumy bajkowych postaci, oglądały wystawę książek oraz ulubione filmy. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród uczniów. Wartościowe książki kształcą odpowiednie postawy moralne, rozwijają fantazję, pamięć oraz bogacą słownictwo. Warto więc wybierać bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Skip to content