Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówProjektyŻycie szkoły

W podróż po Afryce

“To była najlepsza lektura, jaką czytałam!” – powiedziała Basia, a kilka osób pokiwało potakująco głowami. Nie tylko lektura, nasze lekcje o “Afryce Kazika” też były niczego sobie. Poznaliśmy fakty z życia polskiego podróżnika Kazimierza Nowaka, następnie, korzystając naszej wyobraźni, napisaliśmy własne przygody. Aby sprawdzić znajomość lektury, konstruowaliśmy quizy i zagadki, a także wykonaliśmy maski inspirowane zwierzętami z Afryki. Korzystając z trwającego karnawału, zorganizowaliśmy afrykański bal, podczas którego nauczyliśmy się tańca PataPata, a naszymi przekąskami były wyłącznie egzotyczne owoce. Nasze projekty to często niespodzianki ze strony rodziców – otrzymaliśmy pozdrowienia od mieszkańca Demokratycznej Republiki Konga, a także prawdziwe ziarna kakaowca, które okazały się być bardzo gorzkie. Nasz projekt zamknęły warsztaty kulturowe na temat malarstwa tingatinga, wywodzącego się z Tanzanii. Wysłuchaliśmy bajki o gepardzie, a następnie każdy uczeń wykonał bajecznie kolorową pracę z elementami prawdziwych afrykańskich tkanin. 

Skip to content