Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówProjektyŻycie szkoły

Dzień projektowy ,,Reklama” w klasach VI

Kolejny dzień aktywności w ramach projektu edukacyjnego za nami. Tym razem uczniowie klas szóstych poruszali się w obszarze szeroko pojętej reklamy. Wyzwania jakie na nich czekały wymagały kreatywności, niebanalnych pomysłów i odwagi by stanąć przed obiektywem. Interdyscyplinarne zadania z pogranicza geografii, matematyki, języków i podstaw przedsiębiorczości, były wykonywane w stałych zespołach. Uczniowie musieli min. dokonać charakterystyki wybranego regionu geograficznego w Polsce, a także opracować kosztorys wyjazdu turystycznego na rodzinną wycieczkę. Finalnie wczuwali się w role właścicieli pensjonatów lub hoteli, przygotowując dla nich kampanie reklamowe, co polegało na projektowaniu logo, wymyślaniu haseł promocyjnych i nagrywaniu spotów reklamowych swoich ośrodków. Efekty pracy uczniów dostępne w galerii. Zapraszamy do oglądania.

Skip to content