Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
OgłoszeniaWolontariatŻycie szkoły

Góra Grosza w SP143

Od dnia 6 listopada w naszej szkole rusza akcja charytatywna Góra Grosza. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin. 
Głównym obszarem wsparcia jest: 
a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej 
b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej 
c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej 
d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych 
e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia 
f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie. 
Zachęcamy do wrzucania monet (od 1 gr do 5 zł) do pudełka ustawionego w holu głównym. Podstawowym celem akcji jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. 

Zbiórka będzie trwać do końca roku kalendarzowego. 

ZAPRASZAMY CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI! 😊 

Wolontariusze SP 143

Skip to content