Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówProjektyŻycie szkoły

Projekt świąteczny klasy 1a

Uczniowie z klasy 1a realizowali projekt świąteczny przez cały tydzień od 11 do 15 grudnia. Ustaliliśmy cele i staraliśmy się za nimi podążać. Nasze działania zaczęliśmy od przygotowania choinek na konkurs. To było wspaniałe doświadczenie, a nasze choinki rosły i piękniały w oczach. Niestety musieliśmy się z nimi pożegnać i zawieźć do Szkoły Podstawowej nr 215. Kolejny dni to były wspaniałe występy w Domu Matysiaków i lekcja otwarta dla naszych Rodziców połączona z wykonaniem ozdób na Jarmark świąteczny oraz wspólne kolędowanie z rodzicami.

Nasze działania połączyliśmy z edukacją informatyczną: koduję w programie Santa Tracker, edukacją polonistyczną: “Wiem, co to są tradycje i zwyczaje świąteczne”, edukacją muzyczną, a szczególnie przez realizację projektu interdyscyplinarnego z językiem hiszpańskim, śpiewając i tańcząc na Jarmarku jedną z najpopularniejszych hiszpańskich piosenek świątecznych “Feliz Navidad”. Dużo się działo, ale daliśmy radę, bo…

“To marzenia dają nam siłę, by iść dalej.”
Tess Gerritsen

Skip to content