Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WarsztatyWydarzeniaŻycie szkoły

Spotkanie z grupą rekonstrukcyjną

W dniu 30 października 2023r. odbyły się na terenie naszej szkoły specjalne warsztaty edukacyjne. Żywą lekcję historii przygotowała Grupa Historyczno-Edukacyjna „Szare Szeregi”. Uczniowie klas 4-6 podczas spotkania, mogli poznać realia życia wojskowego, głównie z I połowy XX wieku, zaliczając po kolei poszczególne stacje tematyczne. Prowadzący występujący w mundurach z epoki, opowiadali ciekawostki dotyczące funkcjonowania armii oraz niuanse dotyczące zgromadzonych militariów. Na uczestników czekał także szpital polowy oraz wóz naprawczy z epoki, gdzie każdy uczeń mógł własnoręcznie wykonać pamiątkowy medal i breloczek z łuski do karabinu Mosin. Ciekawe eksponaty, barwy komentarz przewodników historycznych i piękna słoneczna aura sprawiły, iż poniedziałkowe lekcje historii były czystą przyjemnością.

Wspaniałe zajęcia dla uczniów przygotowały Panie:

Emilia Figacz oraz Brygida Daniszewska-Hochbaum

Skip to content