Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyŻycie szkoły

Wulkaniczne eksperymenty w klasie 1a

W dniu 13 listopada odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Fascynujący Świat Eksperymentu”. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy 1a, których w tematykę dotyczącą wulkanów i ich działalności wprowadzali starsi koledzy z klasy 8d, pod okiem nauczyciela fizyki Ewy Miki i nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej Agnieszki Trepkowskiej. Celem zajęć było przedstawienie rodzajów wulkanów, miejsc występowania, sposobów ich erupcji oraz skutków działalności. Uczestnicy zajęć mieli również okazję zaznajomić się z różnicami, jakie cechują lawę i magmę. Zaangażowanie wszystkich uczestników tej niecodziennej lekcji było bardzo duże, zwłaszcza w czasie wykonywania eksperymentu, polegającego na demonstracji sposobu wybuchu wulkanu. W tym celu uczniowie zostali podzieleni na grupy, których pracę koordynowali starsi koledzy. Spośród tych ostatnich wymienić tutaj należy: Annę Gurnowską, Kamilę Staniewicz i Jakuba Prusińskiego, którzy z entuzjazmem i radością na twarzy prowadzili wspomniane tu zajęcia. Dodajmy, że w najbliższym czasie zaplanowano podobne zajęcia dla pozostałych pierwszoklasistów.

Skip to content