Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyŻycie szkoły

Projekt “Zaczarowana paleta”

Zaczarowana paleta to projekt klas pierwszych, które poznają życie i twórczość wybranych malarzy (szczególnie przedstawicieli abstrakcjonizmu, surrealizmu i podobnych kierunków). Zainspirowani pracami Salvadora Dali, Fridy Kahlo, Pablo Picasso, Jacksona Pollocka oraz polskimi twórcami Tadeuszem Kantorek, Romanem Opałką i Edwardem Krasińskim uczniowie tworzą własne dzieła. W zajęciach towarzyszą nam nasi wychowawcy, a czasami także nauczyciel plastyki p. Magda Kotara-Marmur. Odwiedzamy też wystawy, muzea i wybrane ośrodki sztuki (Mostówka, Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim) ucząc się podczas warsztatów. Czasami w twórczych działaniach towarzyszą nam rodzice! 😀

Skip to content