Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Fundacja STEFANKAWydarzenia

Zapraszamy na “Sakura Party – Wieczór Japoński” w naszej szkole!

Fundacja STEFANKA zaprasza na drugie spotkanie z cyklu „Okno na świat – serce na drugiego człowieka”, poświęconego innym krajom i kulturom. Tym razem wybierzemy się w daleką podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni, po której oprowadzą Was autorzy ciekawych warsztatów oraz prezentacji. Jak zawsze, również tym razem cały dochód z imprezy zasili Fundusz Stypendialny SOS! Spotkanie odbędzie się w niedzielę 18 listopada od godziny 17:00.

Przygotowane atrakcje: warsztaty kulinarne SUSHI, warsztaty z gier i zabaw japońskich dla młodszych i starszych dzieci, budowanie i walki robotów sumo, rodzinne japońskie planszówki, spotkanie z autorami książki „Japonia na nowo – po raz pierwszy odkryta” oraz film „W Krainie Bogów” poprzedzony wstępem o baśniach japońskich!

Wszyscy partnerzy tego wydarzenia zgodzili się prowadzić zajęcia dla naszych dzieci BEZPŁATNIE! BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

A oto szczegóły!

Razem z sushi masterem z restauracji japońskiej Sushi Saska Kępa ul. Zwycięzców 4 podczas warsztatów kulinarnych nauczymy się przygotowywać tradycyjne Sushi (w opcji wegetariańskiej).

Uczestnicząc w tradycyjnych grach i zabawach japońskich pod czujnym okiem p. Tomasza Madeja, antropologa-podróżnika, fascynata azjatyckich rozrywek dla małych i dużych, autora pionierskiego cyklu warsztatów nauki przez kulturę, kustosza Muzeum Azji i Pacyfiku dzieci poznają tajniki japońskich rozrywek, które cieszą i uczą mieszkańców Japonii.

Wraz z Planetą Robotów dzieci wezmą udział w interaktywnych warsztatach z lego robotyki – zbudują i zaprogramują roboty LEGO Mindstorms, które stoczą następnie ze sobą pojedynki o tytuł zwycięzcy Turnieju Sumo Robotów!

W wariancie rodzinnym spędzimy czas grając w atrakcyjne graficznie i strategicznie ciekawe gry planszowe dotyczące Japonii – przy okazji dowiemy się co nieco o kulturze tego kraju, przy kubeczku zielonej herbaty.

Następnie przeniesiemy się do Kraju Kwitnącej Wiśni słuchając opowieści o podróżach i podziwiając zdjęcia z albumu autorstwa znawców i fascynatów Japonii Ludmiły Kot i Romualda Zabielskiego.

Na koniec zanurzymy się w magii japońskich opowieści oglądając film animowany “W Krainie Bogów – Spirited Away” poprzedzony wstępem dotyczącym baśni japońskich. Film ten stał się najbardziej kasowym dziełem w historii japońskiej kinematografii i zdobył wiele międzynarodowych nagród, w tym Oscara. “W Krainie Bogów” to wciągająca fabuła, przepiękna animacja, nastrojowa muzyka, barwne postaci zaczerpnięte z fascynującego świata japońskiej mitologii oraz uniwersalny przekaz o walce dobra ze złem i o tym, że każdy człowiek dorastając odnajduje swoje prawdziwe ja oraz przyjaciół, którzy pomagają w walce z przeciwnościami losu. Serdecznie zapraszamy na rodzinny seans w polskiej wersji językowej.

Zapisy: uwaga atrakcje zostały podzielone wiekowo.

(po zapisaniu się należy wpłacić odpowiednią kwotę na konto Fundacji 71 2340 0009 1830 2460 0000 0025 z dopiskiem fundusz SOS oraz imię i nazwisko dziecka)

– uczniowie klas 0-1 – 25 PLN

17:00 – walki robotów z Planetą Robotów

18:00 – gry i zabawy japońskie z Tomaszem Madejem

19:00 – film „Kraina Bogów”

Aby się zapisać kliknij: https://doodle.com/poll/cbvns3g94xhzc43g

– uczniowie klas 2-4 – 25 PLN

17:00 – gry i zabawy japońskie z Tomaszem Madejem

18:00 – walki robotów z Planetą Robotów

19:00 – film „Kraina Bogów”

Aby się zapisać kliknij: https://doodle.com/poll/tau4vzdpwamaim62

– uczniowie klas 5-8 – 25 PLN (grupa A)

17:00 – warsztat sushi z restauracją Japońską Sushi Saska Kępa

18:00 – Opowieści i Japonii z Ludmiła Kot i Romuald Zabielski.

19:00 – film „Kraina Bogów”

Aby się zapisać kliknij: https://doodle.com/poll/subpm6sv488zcbun

– uczniowie klas 5-8 – 25 PLN (grupa B)

17:00 – Opowieści i Japonii z Ludmiła Kot i Romuald Zabielski.

18:00 – warsztat sushi z restauracją Japońską Sushi Saska Kępa

19:00 – film „Kraina Bogów”

Aby się zapisać kliknij: https://doodle.com/poll/8me62wd9ghfgs29r

Jeśli zabraknie miejsc na warsztatach można kupić bilet na film oraz rodzinne gry planszowe przy zielonej herbacie 10 PLN (17:00-19:00 – rodzinne gry planszowe, 19:00 film)

Aby się zapisać kliknij: https://doodle.com/poll/3uhx4p4kgqr598ci

10 PLN należy wpłacić na konto Fundacji Stefanka – z dopiskiem imię i nazwisko dziecka oraz Fundusz SOS

UWAGA!

Przedszkolne rodzeństwo naszych szkolnych dzieci wchodzi GRATIS

Rodzice – 10 PLN (rodzice mogą brać udział w rodzinnych grach planszowych oraz w seansie filmowym).

W czasie seansu filmowego będzie prowadzony mały punkt gastronomiczny przez wolontariuszy.

Będzie można też zamówić zestaw sushi w cenie 20 PLN wchodząc na wydarzenie i odebrać na początku seansu filmowego (ze sklepiku). Zestaw zawiera: 4 szt. hosomaka ogórek 4 szt. hosomak osinko i 3 szt. futomak łosoś (w sumie 11 kawałków plus imbir wasabi, pałeczki i sos sojowy). Sushi zapewnia restauracja japońska Sushi Saska Kępa.

ZAPRASZAMY!!

Skip to content