Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyŻycie szkoły

“Zbieraj z nami stare jeansy” – wolontariat klasy 7c

Zapraszamy do udziału w akcji „Jeans for a better world #2”, którą w naszej szkole rozpoczęła klasa 7c. Akcja polega na zbieraniu starych jeansów, z których następnie Kokoworld (marka odzieżowa z Krakowa) tworzy nowe produkty tj.: torebki, plecaki, nerki itp. Recyklingowane produkty zostaną wystawione na aukcji charytatywnej, a dochód z niej przeznaczymy na wsparcie edukacji nastolatek na Cabo Verde (Wyspy Zielonego Przylądka). Z uzyskanych pieniędzy zostaną przyznane stypendia uczennicom, które mają dobre wyniki w nauce i trudną sytuację rodzinno-finansową.

Nasze stare jeansy mogą pomóc kilkunastu dziewczynom z Wysp Zielonego Przylądka. Dlatego prosimy o wsparcie akcji i wrzucanie starych jeansów do pudła, które znajduje się w sali 38, piętro I. Zbieramy jeansy do 15 listopada 2018 r.

https://www.kokoworld.pl/blog/fair-trade/jeans-for-a-better-world-2-zapraszamy-do-kabowerdenskiej-szkoly

Skip to content