Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
KonkursySukcesyWydarzenia

Awans Koła Debatanckiego do strefy medalowej!

18 kwietnia szkolne Koło Debatanckie rozegrało debatę w ramach Małej Warszawskiej Ligi Debatanckiej, na etapie ćwierćfinału. Adwersarzami naszych uczniów byli zeszłoroczni zwycięzcy całej Ligi. Tezą debaty było “Ta Izba wolałaby świat, w którym zazdrość nie istnieje”. W wyniku losowania trafiła nam się strona propozycji (czyli strony zgadzającej się z tezą). Z nieskrywaną dumą możemy powiedzieć, że nasi uczniowie wrócili z debaty z tarczą, osiągając pierwszy półfinał w trzyletniej przygodzie koła i zdobywając tym samym punkty w rekrutacji do liceum.

Dodatkową satysfakcję przynosi nam to, że tak się złożyło, iż w wyniku starć na etapie grupowym udało nam się pokonać szkołę, która wygrała cały turniej 2 edycje temu. W taki sposób, na przestrzeni kilku debat, wyeliminowaliśmy dwóch ostatnich zwycięzców Ligi. Trzymamy kciuki za Koło podczas półfinału i czekamy na więcej!

Skład Koła: Zuzia Bierkowska, Wiktor Kowalski, Adela Zaborowska, Tola Staniewicz, Kuba Kaszewski, Julia Pustoła, Agata Krukowska, Amelka Kordaszewska wraz z pomagającymi nam i przygotowującym się do udziału w roku przyszłym uczniami klas szóstych.

Skip to content