Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
BibliotekaWycieczki

Spotkanie z autorami książki “Była sobie dziewczynka”

Dnia 15 marca 2018 r. klasy 2a, 2b i 3c uczestniczyły w premierowym spotkaniu z Piotrem Dobrym i Łukaszem Majewskim, autorami książki pt. “Była sobie dziewczynka”. Spotkanie odbyło się w salonie Empik przy ulicy Marszałkowskiej. Autorzy odpowiedzieli nam na wiele ciekawych pytań, np. Co robiły dziewczynki w czasach prehistorycznych? Czym bawiły się w starożytnej Grecji? Jak upływało im dzieciństwo w epoce wiktoriańskiej? Dlaczego w dawnych Chinach nie mogły jeść posiłków z obojgiem rodziców? Kto nadawał im imiona w państwie Azteków? W jakich rejonach świata mogły już wieki temu decydować o własnej przyszłości, a gdzie nie mogą do dziś? Świeżutki egzemplarz książki z autografami jej autorów czeka w naszej bibliotece na wypożyczenie, do czego serdecznie zachęcamy. 🙂

Skip to content