Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
KonkursyWydarzeniaŻycie szkoły

Obchody pierwszego dnia wiosny!

Stało się, w końcu nadeszła długo oczekiwana wiosna… przynajmniej ta kalendarzowa. 😉 W środę 21 marca przywitaliśmy ją na wesoło i spontanicznie. W związku z tym wydarzeniem w szkole odbyło się kilka konkursów: plastyczny ,,Nauczyciele oczami dzieci”, poetycki ,,Wiosna jest…”, oraz ,,Witaj wiosno” – na frekwencję kolorystyczną w klasach. Ponadto uczniowie mogli wykonać śmieszne selfie w przebraniach oraz wymalować buzie w wiosenne wzory. Na zakończenie dnia, podczas przerwy przed szkołą, za pomocą gwizdków, trąbek i innych sprzętów symbolicznie ,,obudziliśmy” wiosnę. Mimo, iż temperatura nadal nie wzrasta, to słońca jest coraz więcej, a dni stają się dłuższe. Już za moment święta! Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do zapoznania się z obszerną galerią z tego kolorowego dnia!

AKTUALIZACJA: Dodaliśmy filmik z budzenia wiosny oraz wyniki konkursów!

“Witaj Wiosno” – frekwencja kolorystyczna klas
I miejsce – klasa 2C
II miejsce – klasa 7B
III miejsce – klasa 4D
“Nauczyciele oczami dzieci” – konkurs plastyczny
Klasy 4-7
I miejsce – Aleksandra Ziemniak 4D
II miejsce – Emilia Krempa 6C
III miejsce – Helena Gala 6A
Klasy 0-3
I miejsce – Barbara Twardziak 2C
II miejsca – Melania Cieciuk 1B
III miejsce – Mirella Satoto 3G
“Wiosna jest…” – konkurs poetycki
I miejsce – Anna Wyrzykowska 6C
II miejsce – Klara Śliwa 7D
III miejsce – Wiktor Wieteska 6A

 

Klasa IVc

Skip to content