Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WarsztatyŻycie szkoły

Warsztaty pszczelarskie

Kim jest pszczelarz oraz czym się zajmuje? Czym jest ul i kto go zamieszkuje? Co to jest pszczela rodzina? Kto powie, jaka jest pszczoły ulubiona roślina?

Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań poszukiwały klasy 1-3, które odwiedziła pani Sylwia, prowadząc warsztaty pszczelarskie w naszej szkole.  W czasie ich trwania dowiedzieliśmy się również, jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata oraz dlaczego powinniśmy o nie dbać. Oczywiste jest to, że pszczoły kojarzą nam się z miodem i chociaż większość z nas uwielbia ten słodki przysmak, to nie powinniśmy zapominać również o innych zastosowaniach pszczelich produktów.

Aby to sprawdzić, zrobiliśmy swoje woskowe świece oraz zajrzeliśmy do środka ula. Ależ jakie było zdziwienie, co tam zobaczyliśmy! To były najprawdziwsze na świecie pszczoły! Na szczęście nam nic nie groziło, bo byliśmy bardzo cicho, aby ich nie stresować. Możemy się przyznać, trochę je podglądaliśmy. 😄 I wiecie co? Królowa też tam była! I to nie byle jaka, bo z plamką na czole. Jak myślicie czy królowe rodzą się z takimi plamkami czy może ktoś im taką maluje? 

Skip to content