Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WydarzeniaŻycie szkoły

Agnieszka Grochowska z wizytą w SP 143!

W czwartek 22 lutego naszą szkołę odwiedziła ceniona aktorka filmowa i teatralna Agnieszka Grochowska. Artystka pojawiła się w SP 143 na zaproszenie uczniów klasy 5B i wzięła udział w lekcji języka polskiego, w czasie której odpowiadała na liczne pytania zadawane przez dzieci. Okazją do spotkania był seans filmu Magiczne Drzewo w reżyserii Andrzeja Maleszki, w którym wystąpiła aktorka. Dzieło jest ekranizacją lektury szkolnej, którą uczniowie właśnie omawiają.

Pani Agnieszka, która jest absolwentką naszej szkoły, opowiadała klasie o latach spędzonych przy al. Stanów Zjednoczonych 27 i podzieliła się kilkoma zabawnymi historiami z czasów, gdy zasiadała w szkolnej ławce. Uczniów, którzy myślą o karierze na scenie, bardzo interesował pobyt naszego gościa w Akademii Teatralnej w Warszawie, pierwsze występy na deskach teatru i na srebrnym ekranie. Klasa chętnie zadawała pytania dotyczące bogatego dorobku artystycznego Agnieszki Grochowskiej, a aktorka chętnie dzieliła się swoimi doświadczeniami z pracy w przemyśle filmowym. Nie zabrakło też zakulisowych anegdot i rad dla przyszłych aktorów.

Serdecznie dziękujemy Agnieszce Grochowskiej za odwiedziny i zapraszamy ponownie! Dziękujemy także Pani Aleksandrze Stykowskiej za pomoc w organizacji wydarzenia.

Skip to content