Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
OgłoszeniaProjektyŻycie szkoły

Nauka od Kuchni

Szanowni Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

Z radością pragniemy Was serdecznie zaprosić do udziału w fascynującym projekcie naukowym, który zatytułowany jest “Nauka od Kuchni”. To niezwykłe przedsięwzięcie, mające na celu odkrywanie nauki w codziennych sytuacjach kulinarnych, jest dedykowane całej naszej społeczności szkolnej.

TERMIN: 12 marca 2024

CEL PROJEKTU: Celem projektu “Nauka od Kuchni” jest ukazanie, jak wiele zjawisk naukowych można zaobserwować i zrozumieć, korzystając z prostych eksperymentów w kuchni. Chcemy zachęcić uczniów do ciekawości, kreatywności i zainteresowania światem nauki wokół nas.

JAK MOŻESZ UCZESTNICZYĆ:

  1. Przyjdź ze swoją klasą w wyznaczonym terminie na korytarz I pietra. Weź udział w prezentowanych doświadczeniach przygotowanych przez uczniów: oglądaj, doświadczaj, wykonuj pomiary, wyciągaj wnioski.
  2. Rozwiąż trzy wybrane zadania lub zagadki w sali nr 104. Za każde rozwiązane zadanie lub zagadkę otrzymasz 1OO KUBASÓW, czyli banknot obiegowy z kubeczkiem.
  3. Za „zarobione” KUBASY możesz nabyć w sali nr 105 smaczne przekąski.
  4. Napisz opinię o wydarzeniu: Czego się dowiedziałeś? Co spodobało Ci się najbardziej? Czy masz inne propozycje propagowania nauki w Naszej Szkole?

UWAGA: Podczas uczestniczenia w wydarzeniu prosimy o:

OSTROŻNOŚĆ – w kuchni czyha na nas wiele niebezpieczeństw 😊

UWAŻNOŚĆ – warto dowiedzieć się czegoś nowego 😊

CZYSTOŚĆ – pamiętajcie, że jesteście kulturalnymi gośćmi, więc wypada    
                         zachować się stosownie do sytuacji 😊

Liczymy na Wasz aktywny udział w projekcie “Nauka od Kuchni”. Niech ta przygoda naukowa stanie się inspiracją do dalszego odkrywania fascynującego świata wokół nas!

Z poważaniem,
Nauczyciele Nauk Przyrodniczych z Naszej Szkoły

Wsparcie projektu – Rada Rodziców SP143

Skip to content