Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WolontariatŻycie szkoły

Geodeta + kartograf = dobra zabawa!

Różnica między planem a mapą? Czym jest skala? Jak czytać legendę? Aby opanować te umiejętności, udaliśmy się do pobliskiego Miasteczka Przyrody. Uczniowie badali teren, analizując jego szczegóły, dokonywali analizy kształtu stojącego tam budynku oraz pomiarów ścian obiektu. Uczymy się, więc popełniamy błędy – gdy różnica w pomiarach wyniosła 2 metry, wiadomo było, że trzeba skontrolować sprawę jeszcze raz. 🙂

Kolejnym etapem było zrozumienie, czym jest skala, a także umiejętność jej przeliczania i kolejna kontrola – czy nasze mapy odpowiadają dokonanym pomiarom. To wydaje się nieprawdopodobne, ale wszystkie obliczenia się zgodziły! Na koniec uczniowie poruszali się w terenie nanosząc na swoje mapy inne zauważone obiekty. Bardzo ciekawe zajęcia, piękna aktywność, w której cieszył również wysoki poziom kultury uczniów i poszanowanie dla okolicznych gniazd ptaków, w których siedziały pisklęta.

Skip to content