Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówWydarzeniaŻycie szkoły

Dzień Czekolady w klasach młodszych

12 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy najsłodszy dzień w roku, czyli Dzień Czekolady. Ta cukiernicza delicja jest uwielbiana na całym globie. Pyszna, słodka, wywołująca uśmiech. Czekolada w umiarkowanych ilościach może też mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Poprawia humor i pamięć, pozwala się zrelaksować.

Z tej okazji uczniowie klasy 3b i 3c w ramach samorządności przygotowali dla klas 1-3 różne stoiska: „Czekoladowe losowanie”, „Budka informacyjna”, „Kształty czekolady”, „Czekoladowy quiz”, „Czekoladowy kolaż”, „Czekoladowe memory”, a także zagadki, krzyżówki, wykreślanki. Rodzice przynieśli słodkie pyszności, ale największą furorę robiła czekoladowa fontanna, koło której nikt nie mógł przejść obojętnie i każdy zamoczył w niej owoc na patyku. To był miły, słodki, inspirujący i pełen wrażeń dzień. Jeśli chcecie zobaczyć, jakie emocje towarzyszyły dzieciom, zobaczcie naszą galerię.

Teresa Makowska
Emilia Figacz
Katarzyna Wientczak

Skip to content