Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WycieczkiŻycie szkoły

Debata w Muzeum Etnograficznym

20 grudnia klasa 5A udała się na przedświąteczny spacer Krakowskim Przedmieściem. Zrobiliśmy sobie sesję fotograficzną, a następnie… poszliśmy śladami żołnierzy, którzy akurat podążali w kierunku Grobu Nieznanego Żołnierza na zmianę warty.

Potem poszliśmy do Muzeum Etnograficznego na lekcję muzealną poprowadzoną w formie Debaty Oxfordzkiej. Tezą debaty było: “Ludzie żyjący dawniej byli tacy sami, jak ludzie żyjący dziś”. Debatanci byli wspaniali – przedstawione argumenty obydwu grup oraz praca komisji oceniającej debatę, świadczyły o dużej dojrzałości uczestników debaty.

Klasa 5A bardzo dziękuje Pani Joannie Hyżej za prowadzenie zajęć w tej formie podczas lekcji języka polskiego. Prowadząca zajęcia w muzeum była pod wielkim wrażeniem – nie mogła uwierzyć, że uczniowie klasy 5 mogą mieć takie umiejętności.

Skip to content