Spotkanie autorskie z p. Stefanem Potockim

Uczniowie klasy 1b mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z panem Stefanem Potockim, które odbyło się w naszej szkolnej bibliotece w dniu 3 lutego. Spotkanie z pisarzem przygodowej i filozoficznej książki dziecięcej i zdobycie autografu to duża radość dla każdego dziecka, które rozpoczyna swoją czytelniczą przygodę.

Dzieci zapoznały się z historią życia autora książki, która nawiązuje do “12 podróży misia Miodala”. Książka opowiada o podróżach misia, który poszukując szczęścia i swojego miejsca na Ziemi podróżuje po Europie, aż w końcu podróży wraca do domu. Dzięki misiowi i jego wędrówkom poznajemy różne kraje: Włochy, Francję Niemcy, Wielką Brytanię, Grecję czy Holandię. Pisarz ciekawie przestawia te kraje, które również sam odwiedził.

Autor książki uważa, że nie należy rezygnować z marzeń, bo tak jak droga miodowa, to jest to droga najlepsza. Dzieci były zachwycone spotkaniem, a książka będzie dla wielu niewątpliwie ulubioną lekturą.

Zachęcamy do zapoznania z nagraniem piosenki o misiu Miodalu (w wersji angielskiej) i jej tekstem poniżej.

Skip to content