Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Wycieczki

Historia kamienia

Po co trzech młodych Japończyków zabiera 200 kg kamień w podróż po świecie? Dlaczego na środku dziedzińca Zamku Ujazdowskiego zaparkowano rower, samochód dostawczy oraz… łódź? Czy kamienie w naturze latają? Dlaczego w Zamku Ujazdowskim wymontowuje się kraty, otwiera okna i wpuszcza gołębie do jednej z baszt? Czemu jedna z sal wypełniona jest kartonowymi pudełkami, a na środku innej wysypano górę piasku? Gdzie ukryto tajemniczy kamień? I dlaczego uczniowie pomimo polecenia nauczyciela “Chodźcie, idziemy” odpowiadają “Nigdzie nie idę, ja chcę to jeszcze dalej oglądać”? Chyba nie umiemy tego wyjaśnić, ale do 8 marca macie swoją szansę na zobaczenie wystawy grupy Hyslom “Tam i z powrotem”, którą serdecznie polecamy! A jak będziecie mieli tak dużo szczęścia jak my, to osobiście spotkacie autorów i wykonawców tego szalonego projektu. 😀

Skip to content