Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Wycieczki

Arkadia – to nie tylko galeria!

Sobotni poranek i kolejny rajd za Nami. Tym razem uczniowie klasy 4C uczestniczyli w spacerze z instruktorem ochrony przyrody Panem Mieczysławem Żochowskim z PTTK. W ramach kolejnych działań Akademii Młodego Przyrodnika zwiedzili Zespół przyrodniczo-krajobrazowy – park “Arkadia” (Królikarnia i okolice). Uczniowie poznali m.in. historię właścicieli tych terenów oraz współczesne funkcje jakie pełni zespół parkowy. Ponadto obserwowali roślinność i zwierzęta będące pierwszymi zwiastunami wiosny. Dokonali też samodzielnego pomiaru pierśnicy pomnikowej lipy oraz dowiedzieli się o genezie Skarpy Warszawskiej. Na koniec po wrażeniach poznawczych i wypełnieniu karty z zadaniami, nagrodą były długo wyczekiwane desery lodowe.

M.W.

Skip to content