Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Wycieczki

Warsztaty architektoniczne w Galerii Zachęta

Dwudziestolecie międzywojenne w Polsce to czas dynamicznych przemian społeczno-gospodarczych, którym przyświecały modernistyczne koncepcje poprawy warunków bytowych wszystkich obywateli, również tych najuboższych. Idee sprawiedliwości społecznej zaczęły zakorzeniać się w środowisku architektów, a sama architektura szybko zajęła honorowe miejsce, jako najbardziej utylitarna i przydatna ze sztuk.

W czwartek 12 kwietnia uczniowie klasy 7c mieli okazję przekonać się o tym podczas warsztatów w Galerii Zachęta. Dowiedzieli się także, jak po I wojnie światowej wyglądały dwa flagowe projekty modernistycznego osiedla na Żoliborzu i Rakowcu. Następnie w grupach wykonywali własne projekty idealnych osiedli. Ciekawe, czy po tych zajęciach niektórzy z nich postanowili zostać architektami? 😉

Opis warsztatów pochodzi stąd.

Skip to content