Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
OgłoszeniaPomoc psychologiczno-pedagogiczna

Bezpłatna infolinia dla dzieci, rodziców i opiekunów – 800 080 222

Szanowni Rodzice, Opiekunowie i Uczniowie! Od dzisiaj rozpoczynamy cykliczne publikowanie przydatnych informacji rekomendowanych przez nasz zespół pedagogiczno-psychologiczny. W tej kategorii znajdziecie rozmaite poradniki, publikacje badawcze i ważne numery kontaktowe, które mogą się przydać zarówno Wam, Uczniom, jak i Waszym Rodzicom i Opiekunom. Zawsze zachęcamy też do zaglądania do zakładki Pracownicy -> Pomoc psychologiczno-pedagogiczna powyżej, gdzie można znaleźć więcej informacji i materiałów.

Zaczynamy od przedstawienia informacji na temat uruchomionej w październiku ubiegłego roku bezpłatnej linii telefonicznej przeznaczonej dla dzieci, rodziców i opiekunów potrzebujących wsparcia. Jej numer telefonu to 800 080 222. Więcej informacji na jej temat przedstawiamy poniżej.

[su_quote cite=”Ministerstwo Edukacji Narodowej” url=”https://www.gov.pl/web/edukacja/800-080-222–rusza-calodobowa-bezplatna-infolinia-dla-dzieci-mlodziezy-rodzicow-i-pedagogow”]

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się po wsparcie.

W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.[/su_quote]

Skip to content