Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówWarsztatyŻycie szkoły

Warsztaty graficzne klas 6

Uczniowie klasy 6a i 6c uczestniczyli w warsztatach graficznych. Poznawali technikę linorytu: samodzielnie wykonywali matryce i odbitki. Linoryt to jedna z technik druku wypukłego, często stosowana w grafice artystycznej. Matryca jest z linoleum, a motywy wycina się w niej  dłutkami. Następnie nakłada się farbę, a na nią kartkę. I powstaje odbitka graficzna. Oczywiście trzeba jeszcze docisnąć z odpowiednią siłą. To tak w skrócie. 😊 Warsztaty odbywały się w szkole, ale przyjechał do nas pan z Muzeum Drukarstwa w Warszawie. Przywiózł nawet niewielką prasę graficzną, bardzo pomocną przy odbijaniu grafik. Część efektów można podziwiać na ekspozycji w sali plastycznej i w galerii poniżej.

Skip to content