Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WycieczkiŻycie szkoły

Sprzątanie Świata 2021

W dniach 17-19 września 2021 odbyła się coroczna, ogólnopolska akcja Sprzątanie Świata.

W tej edycji, udział wzięła również klasa 8d. Głównym zadaniem ekologicznym, było posprzątanie wybranej przestrzeni wokół szkoły oraz uświadomienie potrzeby segregacjii zbierania odpadów. W tym celu uczniowie wybrali się na prawy brzeg Wisły. Zbiórka śmieci przebiegała wzdłuż ścieżki spacerowej i plaży na odcinku pomiędzy mostami Łazienkowskim i Poniatowskim. Oczywiście warszawscy spacerowicze i plażowicze, korzystający z uroków wiślanych brzegów, zapominają, iż ta przestrzeń to wspólny dom dla wielu organizmów żywych: roślin i zwierząt. Ten ekosystem rzeczny wymaga od nas dyscypliny i uwagi, niestety śmieci pozostawione przez niefrasobliwych mieszkańców negatywnie wpływają na jego funkcjonowanie. Jednak uczniowie z naszej szkoły wykazali się dużym zaangażowaniem, dlatego w szybkim czasie worki wypełniły się wszelakimi odpadami, w których dominowały butelki, puszki i opakowania z plastiku.

Oczywiście to była jednorazowa akcja, ale o czystości wokół nas  pamiętajmy każdego dnia.

 

Skip to content