Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Ogłoszenia

Wirtualny Dzień Dawcy Szpiku dla 10-letniego Tomka Muchowskiego

Drodzy Rodzice,

chcielibyśmy poruszyć dzisiaj bardzo ważną kwestię. Każdego roku ponad 400 dzieci w Polsce dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi. Dla wielu z Nich jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku. W takiej sytuacji znalazł się 10 letni Tomek, uczeń jednej z warszawskich szkół podstawowych.

W maju Tomek poszedł z mamą na szczepienie. Gdyby nie czujność badającej go Pani doktor nikt nie wie w jakim stanie byłby teraz chłopak. Zaniepokojona niewielkimi siniakami i czerwonymi kropkami na ciele dziecka skierowała go na badania krwi. Wyniki okazały się bardzo złe. Oprócz tego chłopiec nie miał żadnych objawów.  Na początku lekarze podejrzewali, że złe wyniki krwi chłopca mogą być skutkiem infekcji i że być może szpik sam się zregeneruje. Niestety to nie następowało, a funkcjonowanie szpiku z dnia na dzień było coraz gorsze. U Tomka została zdiagnozowana ostra anemia aplastyczna i rozpoczęła się walka z czasem.

Tomek jest pełnym życia, radosnym dzieckiem. Wędrówki górskie, ornitologia, wszelkie pojazdy komunikacji miejskiej oraz maszyny rolnicze to tylko część z jego zainteresowań.

Pragnę zdobyć Rysy i zwiedzić Toruń, a w przyszłości zostać rolnikiem, kierowcą autobusu lub ornitologiem. Spraw, by mój świat i moje dni były jeszcze piękne. Pomóż mi i innym chorym wyzdrowieć. Zarejestruj się w bazie Dawców. To nie boli i nic nie kosztuje. Pomoc masz w genach, wykorzystaj je! – Tomek.

Aby spełniać marzenia i budować swoją przyszłość Tomek będzie potrzebował nowego szpiku. Prosimy o rejestracje do bazy potencjalnych dawców szpiku, bo nigdy nie wiadomo, czy to właśnie Twój szpik nie jest lekarstwem dla Tomka lub Innego Pacjenta, kto również czeka na swojego „bliźniaka genetycznego”.

Zachęcam Państwa do wejścia na stronę i rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku. To bezpłatne i bardzo proste, a może być wstępem do uratowania komuś życia.

REJESTRACJA

www.dkms.pl/tomek

Więcej informacji możecie Państwo znaleźć na ulotce dołączonej do tego listu. W razie pytań zapraszam do kontaktu:

Justyna Rogowiec
Fundacja DKMS
Tel. 668 669 327

Skip to content