Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Wycieczki

Ach, te dzieci z Bullerbyn!

Jak przeżyć lekturę na własnej skórze? Nic prostszego. Uczniowie klasy 2a po przeczytaniu książki „Dzieci z Bullerbyn” zamieszkali przez kilka dni właśnie w tej wiosce i z pomocą nauczycieli zaplanowali swoje przygody. Była wyprawa do lasu, pokonywanie rzeczki i zbieranie grzybów, zabawy w malarzy, latanie na hamakach, odkrywanie tajemniczych miejsc przy użyciu map. Podczas zabaw w ogrodzie uczniowie oglądali, dotykali, wąchali, próbowali i zbierali rośliny do wykonania zielników, rozpalili ogień w piecu kowalskim i z rozgrzanych fragmentów metalu wykuli noże. W odwiedzanej stolarni wykonali drewniane ruchome zabawki, a w domowej kuchni bawili się wodą, poznając jej właściwości. Wszędzie towarzyszyły im zwierzęta: kozy, barany, psy, koty i cudowna świnia. Najcenniejszymi doświadczeniami tej wyprawy były wyobraźnia, samodzielność, współpraca  i odpowiedzialność. Jeśli jesteś uczniem tej klasy i chcesz jabłko – to je sobie zerwij, jeśli nie możesz – poproś o pomoc kolegę, razem wymyślicie jak to zrobić. 🙂

Skip to content