Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WycieczkiŻycie szkoły

Zielona Szkoła 2024 / Klasy: 6a, 6b, 4a, 4c

Zielona szkoła za Nami. W dniach 13 – 17 maja gościliśmy w obiekcie Resort Niegocin w Wilkasach i poznawaliśmy uroki Pojezierza Mazurskiego. W programie wyjazdu dla klas: 6a, 6b, 4a, 4c przewidziano moc atrakcji i wiele treści poznawczych. Uczniowie mieli okazję poznać min. burzliwą historię tych ziem zwiedzając Zamek Krzyżacki w Kętrzynie, Wilczy Szaniec w Gierłoży czy Twierdzę Boyen w Giżycku. Na wyjeździe nie zabrakło również obiektów przyrodniczych. Odwiedziliśmy min. Międzynarodowy Rezerwat Biosfery Jeziora Łuknajno, Rezerwat Przyrodniczy Zakręt, czy Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, poznając interesującą faunę i florę tej części pasa pojezierzy w Polsce. Sam pobyt w Wilkasach był również okazją do integracji dzieci poprzez sport i zabawy grupowe. Uczestnicy wyjazdu brali udział w turniejach piłki nożnej, meczach koszykówki czy siatkówki plażowej. Wieczory spędziliśmy na zabawach np. w formie dyskoteki czy ogniska z pieczonymi kiełbaskami. Ale co to byłby za pobyt na Mazurach bez wodnych przygód. Dlatego całą ekipą udaliśmy się w rejs statkiem po Jeziorze Niegocin, jak również na spływ łodziami wzdłuż malowniczej doliny rzeki Krutyni. Wiele przygód i wspomnień zostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy za pomoc i wsparcie paniom: Angeli, Brygidzie, Karolinie, i Margo,
Rodzicom za zaufanie i dobre słowo po powrocie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu i galerii z Naszego wyjazdu.

Z pewnością widzimy się za rok, ponownie w zielonej scenerii 🙂

Organizatorzy: Marek Pyra & Maciej Wroniszewski

Skip to content