Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektySukcesy

SP 143 z certyfikatem PTTK

12 grudnia 2018r. reprezentacja klasy Vc uczestniczyła w finałowej imprezie projektu edukacyjnego ,,Akademia Młodego Przyrodnika”. Spotkanie miało miejsce w Domu Kultury Śródmieście i zgromadziło przedstawicieli większości 23 szkół z terenu Warszawy, które brały udział w różnych działaniach.
Projekt polegał na popularyzowaniu idei turystyki i krajoznawstwa, poznawaniu przyrody stolicy oraz integracji zespołów klasowych na szlakach. Uczniowie startowali w licznych rajdach terenowych, grach miejskich, brali udział w akacjach ekologicznych czy specjalnych konkursach.
Najlepsze szkoły pod względem aktywności turystycznej i zaangażowania jak największej liczby dzieci i młodzieży z danej klasy – otrzymały specjalne certyfikaty Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Dodatkowo te placówki, które zdobyły najwięcej punktów, otrzymały pamiątkowe puchary.

Z dumą informujemy, iż klasa Vc z naszej szkoły zajęła III miejsce na podium.

Ponadto dziesięcioro uczniów zdobyło liczne odznaki PTTK w kilku kategoriach:

 • Turysta Przyrodnik
 • Tropiciel Przyrody
 • WOK (Warszawska Odznaka Krajoznawcza)
 • ROK (Regionalna Odznaka Krajoznawcza)
 • OInO (Odznaka Imprez na Orientację)
 • TRInO (Odznaka Turystyczno-Rekreacyjnych Imprez na Orientację)

Oto lista najbardziej aktywnych i zasłużonych w projekcie uczniów:

 • Jeż Antoni
 • Jędrzejczak Wiktor
 • Kołodziejczyk Antoni
 • Koźbiał Maciej
 • Krupniewska Oliwia
 • Miszczak Krzysztof
 • Mora Julia
 • Niewiadomska Aleksandra
 • Osypchuk Daryna
 • Remiszewska Róża

Dodatkowo trzy osoby wywalczyły również nagrody w konkursie plastycznym ,,Zabytkowe parki Warszawy”:

 • Lena Sienkiewicz – III miejsce
 • Aleksandra Niewiadomska i Oliwia Krupniewska – II miejsce.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali pamiątkowe gadżety, a co najważniejsze, w ich świadomości rozwinęła się chęć aktywnego zwiedzania Warszawy i poznawania przyrody z innej perspektywy niż tylko szkolna ławka. Już czekają na kolejną edycję projektu PTTK, zapewne w nowej formule.

M.W.

Skip to content