Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówProjektyŻycie szkoły

Światowy Dzień Sztuki

15 kwietnia to rocznica urodzin Leonarda da Vinci. Dzień ten został ustanowiony Światowym Dniem Sztuki. Na wielu lekcjach uczniowie poznawali twórczość Leonarda da Vinci nie tylko w zakresie sztuki, ponieważ jego zainteresowania, wynalazki i osiągnięcia wpisują się w większość szkolnych przedmiotów. Aby podkreślić wartość kreatywnego myślenia w budowaniu świata, przed uczniami zostały postawione przeróżne zadania z możliwością wyboru. Zajrzyjcie, jak różne formy przyjęły działania naszych dzieciaków.

PS Nie możecie przeczytać niektórych notatek? Leonardo był leworęczny i pisał pismem lustrzanym – my też to potrafimy, a Wy do odczytania możecie użyć lusterka! 😉

Skip to content