Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyŻycie szkoły

Zmiany w ogrodzie

Wiosna nieśmiało, pokazuje swoje oblicze, ale pierwsze jej zwiastuny pojawiły się w szkolnym ogródku. Zakwitły już krokusy, hiacynty i tulipany. W związku z nową porą roku, nastąpiły kolejne nasadzenia kwiatów, ale powstał też projekt wsparcia naszych ,,braci mniejszych”. Wraz z porządkowymi pracami ogrodniczymi wokół drewnianych donic, powstała ,,Strefa przyjazna fanie i florze”. Wraz z nią zainstalowano elementy małej architektury będące wsparciem dla mile widzianych przybyszów.

W ogródku pojawiły się:

  • budka lęgowa dla ptaków śpiewających
  • karmnik wolnostojący ze strefą dziupli
  • domek dla jeża
  • hotel dla owadów zapylających

Obiekty te będą docelowo wspomagały funkcjonowanie zwierząt w przestrzeni miejskiej w okresie lęgowym wiosenno-letnim , oraz w sezonie niedoboru pożywienia jesienią i zimą.

Liczymy, że nasz szkolny ogródek zyska więcej lokatorów, a współzależności wybranych gatunków roślin i zwierząt wszystkim przyniosą wymierne korzyści.

Zespół Przyrodniczy

 

 

Poradniki Lasów Państwowych:

Skip to content