Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
OgłoszeniaProjektySukcesy

Projekt p. Agnieszki Trepkowskiej z I miejscem w konkursie Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej!

Jak już wspominaliśmy na naszym Facebooku, projekt “Przeżyć lektury” autorstwa p. Agnieszki Trepkowskiej znalazł się w finale konkursu Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, a dziś z radością informujemy, że zajął on I miejsce w kategorii szkoły podstawowe! Gratulujemy i pękamy z dumy!!

Nagrodzony projekt, pod nazwą “Przeżyć lektury”, dotyczył niekonwencjonalnej pracy z lekturami szkolnymi, a opierał się na porównaniu przeżyć bohaterów książek i własnych emocji uczniów, którzy… przeżywali podobne sytuacje w realnym życiu. Magia niebieskiego koralika Karolci, poszukiwanie pomysłów na zaginione skarpetki, doświadczanie przygód Olka Doby podczas klasowych spływów kajakowych, czy kreatywne zabawy dzieci w Wiosce Bullerbyn, to tylko kilka z pomysłów, którym nawet pandemia nie przeszkodziła. Projektom realizowanym przez p. Agnieszkę zawsze towarzyszą głębokie relacje między uczniami, a także świetna współpraca i wsparcie rodziców, którzy są ważnymi partnerami projektów.
Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej ma na celu docenienie najciekawszych inicjatyw łączących edukację i kulturę, jakie przeprowadzono w ostatnim roku w Warszawie oraz wyróżnienie ich autorów i realizatorów. W tym roku zgłoszono ponad sto projektów. Kapituła Nagrody najwyżej oceniła 27 z nich. Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej została przyznana już po raz 12. Stolica wyróżnia w ten sposób najciekawsze inicjatywy edukacyjno-kulturalne realizowane przez warszawskie szkoły, przedszkola, wyższe uczelnie, organizacje pozarządowe, instytucje kultury oraz podmioty prywatne.

Więcej informacji o wynikach znajdą Państwo tutaj: https://www.facebook.com/Edukacja.Kulturalna.wWarszawie/posts/4310951462288087

Skip to content