Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówProjekty

Finał projektu ogrodniczego – „Zieleń i kropka”

Dziś uczniowie, klasy 6d zakończyli ostatni etap projektu edukacyjnego ,,Zieleń i kropka …lokalnie”. Wspólnie z Fundacją Alter Eko powstał pomysł stworzenia ,,Ogródka owocowo-warzywnego” przy SP 143. Po uprzednich warsztatach szkoleniowych dla uczniów i ich rodziców przyszedł czas na prace w terenie. Przy deszczowej aurze, w jesiennej scenerii młodzież przystąpiła do nasadzeń różnorodnych roślin zielnych, kwiatowych i owocowych min.: aronii, lawendy, poziomek, mięty, melisy i innych. W szybkim czasie cztery modrzewiowe skrzynie wypełniły się roślinnością. Pozostałe przestrzenie, będą uzupełnione dodatkowymi roślinami na wiosnę. Ogródek ma pełnić funkcje edukacyjne, estetyczne i użytkowe. 

Skip to content