WydarzeniaŻycie szkoły

Akademia poświęcona świętom majowym

W dniu 8 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona świętom majowym. Uczniowie przypomnieli znaczenie Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Dnia Zwycięstwa oraz wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Podczas uroczystości nie zabrakło wierszy, krótkich wystąpień oraz wspólnego oddania szacunku symbolom narodowym. Akademię rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego oraz hymnu szkoły. Uczniowie, poprzez swoje występy, przypomnieli ważne wydarzenia historyczne i wartości związane z pamięcią, wspólnotą oraz odpowiedzialnością za przyszłość.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, a szczególnie uczniom klasy 6a za pomoc, udział i wsparcie w organizacji akademii.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.