Prace uczniówProjektyŻycie szkoły

EduScrum w klasie IID – „Cukierku, Ty łobuzie!”

W ramach krótkiego projektu realizowanego metodą EduScrum uczniowie klasy IID omawiali lekturę „Cukierku, Ty łobuzie!”. Pracując w zespołach, utrwalali treść książki w sposób aktywny i kreatywny. Każda grupa poszukiwała w sali ukrytych ciekawostek związanych z książką, takich jak metryczka książki, plan wydarzeń czy ogłoszenie, które później wykorzystali do rozwiązywania zadań. Uczniowie wspólnie przygotowywali również zadania matematyczne inspirowane treścią lektury, wymieniali się nimi i wzajemnie sprawdzali poprawność rozwiązań. Nie zabrakło działań plastycznych, zespoły projektowały okładkę książki, zwracając uwagę na kluczowe informacje, które powinny się na niej znaleźć. Podsumowaniem projektu było wykonanie kolorowych, kreatywnych kocich lapbooków. Każdy EduScrum to nowe wyzwania, szansa na sprawdzenie się w roli lidera oraz doskonalenie współpracy i odpowiedzialności za wspólny efekt pracy.