Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
KonkursySukcesy

Sukcesy uczniów w Konkursie Programistycznym “Gigathon”

Maksymilian Gregajtys z klasy 1a został laureatem Konkursu Programistycznego „Gigathon”. Przed nim kolejne zadania w finale, gdzie będzie mógł sprawdzić się z najlepszymi kolegami z Polski. To okazja, aby połączyć wiedzę teoretyczną i wykorzystać tematykę programowania w Minecrafcie. Komputer przecież wykona to, co zaprogramujesz, a nie to, czego oczekujesz.

Podobny wynik osiągnął Leon Noszczyk-Częścik z klasy 3a w kategorii “Scratch” 10-12 lat (mimo, że 10 lat ukończy dopiero we wrześniu). Leon od ponad dwóch lat języka programowania Scratch uczy się sam z książek i stosuje go z powodzeniem, m.in. tworząc własne gry komputerowe na tej platformie.

Sukces obu chłopców jest tym bardziej imponujący, że “Gigathon” to największy Ogólnopolski Konkurs Programistyczny organizowany m.in. pod patronatem Ministra Edukacji oraz Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Obu chłopcom gratulujemy i mocno trzymamy za Was kciuki w II etapie konkursu!

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz

Skip to content