Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WydarzeniaŻycie szkoły

Spotkanie z olimpijką

W czwartek 6. czerwca mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć w naszej szkole srebrną z Tokio i brązową z Rio de Janeiro medalistkę Igrzysk Olimpijskich, panią Agnieszkę Kobus–Zawojską. Pani Agnieszka wywalczyła te medale na torze wioślarskim. Medal z Tokio był pierwszym medalem zdobytym na tych Igrzyskach przez reprezentację Polski. Po obejrzeniu krótkiego filmu z olimpijskiego finiszu czwórki podwójnej, poznaliśmy okoliczności, jakie towarzyszyły temu biegowi. Dowiedzieliśmy się również, jak wygląda życie w wiosce olimpijskiej, jak sportowcy przygotowują się do najważniejszych startów i jaka siła tkwi w zgranym zespole. To było bardzo interesujące spotkanie. Dziękujemy pani Agnieszce Matrackiej za przygotowanie dla nas takiej niespodzianki.

Skip to content