Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Samorząd UczniowskiSportWydarzenia

Spotkanie z Mistrzem Świata

Dnia 6 czerwca odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z różnych klas z Piotrem „Grabem” Grabowskim. Ten człowiek może pochwalić się następującymi osiągnięciami:

• Aktualny Mistrz świata Fiba 3×3
  • Czterokrotny zwycięzca konkursu wsadów podczas Finału Fiba 3×3 w (Jeddah, Abu Dhabi)
  • Zwycięzca konkursu wsadów Shutuandplay w Berlinie (przeskakując gwiazdę NBA Donovana Mitchella)
  • 21 Wygranych konkursów podczas rozgrywek FIBA 3X3 w (Kanadzie, Czechach, Węgrzech, Szwajcarii, Arabii Saudyjskiej, Katarze, Filipinach, Chinach)
  • Łącznie 64 wygranych konkursów wsadów w Polsce i na całym świecie
  • 200 wykonanych pokazów w Polsce i na świecie
  • Ustanowienie rekordu Guinnessa w najwyższym wsadzie pod nogą (kosz: 320cm)

Powyższe osiągnięcia robią wrażenie chyba na każdym. Uważam jednak, że o wiele ważniejsze od fenomenalnych wsadów i autografów było to, co opowiedział uzdolniony sportowiec naszym uczniom. Opowiadał m.in. o tym, jak wiele przeciwności losu musiał pokonać, jakimi kieruje się wartościami w życiu, o tym jak korzystać mądrze z telefonu i internetu, o wszechobecnym hejtowaniu, o dystansie do siebie, o sile jaką dają ludzie, którymi się otacza. Wspomniał o tym, że warto mieć marzenia i po nie sięgać. Zachęcał do ciężkiej pracy, że warto, że przyniesie to tylko profity. Namawiał do pozytywnego nastawienia do życia.

Dlaczego Uczniowie nie słuchają na co dzień z takim zapałem nauczycieli ???? 😉

Po spotkaniu Pan Piotr i Pani Basia z uznaniem wypowiadali się o naszych uczniach i o naszej szkole.
Nawet mistrz świata zauważył, że nasza szkoła jest wyjątkowa.

Do wydarzenia doszło dzięki Panu Tomaszowi Wyszyńskiemu. W imieniu wszystkich uczniów, DZIĘKUJEMY 😊