Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WydarzeniaŻycie szkoły

Dzień Europy 2023

9 maja obchodziliśmy w naszej szkole – święto pokoju i jedności w Europie. Przygotowując się do tego wydarzenia klasy 4-8  zgłębiały wiedzę na temat wybranych państw UE ilustrując ciekawostki na ich temat poprzez zdobienia drzwi wejściowych do sal lekcyjnych.

Tego dnia odbyła się w naszej szkole również  Debat Oksfordzka pod przewodnictwem Pana Tomasza Plenznera. Uczniowie wraz z opiekunem koła , debatowali wokół tezy: ,,Zielona polityka Unii Europejskiej, przynosi więcej korzyści, niż szkód dla jej obywateli”. Spotkanie to było dedykowane dla klas 6-7 i było ważną lekcją świadomości i tożsamości europejskiej myśli ekologicznej. Później przyszedł czas na rozrywkę dla klas 4-5. Uczniowie wzięli udział
w specjalnie przygotowanym na ten dzień multimedialnym quizie wiedzy o Europie i UE. Imprezę prowadziła Pani Ilona Charkiewicz-Waśko sprawdzając wiedzę dzieci na temat geografii , kulinariów , znajomości języków i wielu innych kwestii dotyczących państw europejskich. Rywalizacja wśród reprezentacji klas stała na wysokim poziomie co świadczy o dużej znajomości aspektów kulturowych naszych bliższych i dalszych sąsiadów.

Idea ,,Dnia Europy” miała być okazją do jedności , wśród wszystkich uczniów, do podkreślenia prawa do wolności i samoświadomości. Jesteśmy Polakami, jesteśmy Europejczykami.

Skip to content