Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Fundacja STEFANKAWydarzeniaŻycie szkoły

Relacja z dnia Wisławy Szymborskiej

Z inicjatywy Fundacji Stefanka, 20 marca w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie: Dzień Poezji i Święto Wisławy Szymborskiej.

Świętowaliśmy na wielu poziomach. Można było uczestniczyć w karaoke, gdzie uczniowie, wzorem piosenkarki Sanah, spróbowali swoich sił w poezji śpiewanej czy zapoznać się z twórczością Wisławy Szymborskiej, szperając w szufladach jej biurka. Na stołówce specjalne menu nawiązywało do ulubionych potraw naszej Noblistki, a w klasach uczniowie opracowywali tematy związane z jej poezją.

Naszym gościem specjalnym był Pan Wojciech Bonowicz, uhonorowany wieloma nagrodami poeta, publicysta i dziennikarz z Krakowa, współpracujący z Fundacją Wisławy Szymborskiej. Wygłosił angażujący wykład o twórczości poetki i znaczeniu poezji i jak sam zdradził nam po spotkaniu, był pod wrażeniem wspaniałej publiczności.

Częścią świętowania były 3 konkursy: recytatorski, literacki i plastyczny. Organizatorzy i zaproszony gość docenili kreatywność i zaangażowanie uczestników!

Ten wyjątkowy dzień nie byłby możliwy bez zaangażowania Dyrekcji, Kadry Nauczycielskiej i Pracowników szkoły, którym chcemy z całego serca podziękować.

W dzisiejszym, pędzącym często na oślep świecie tym bardziej cieszy nas, że Nasza szkolna wspólnota docenia wartość poezji i kultury naszego pięknego języka.

Pozostaje tylko życzyć nam wszystkim więcej takich wspaniałych wydarzeń w przyszłości.

Pozdrawiamy

Fundacja Stefanka

Skip to content