Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyWycieczkiŻycie szkoły

Tajemnice teatru

18 września klasa 3a rozpoczęła swój Wielki Projekt Teatralny. Uczniowie udali się do teatru Guliwer, w którym aktorka – pani Izabella Kurażyńska oraz artysta plastyk – Jakub Sobolewski opowiadali o tajemnicach teatru. Siedząc na scenie, dzieciaki miały okazję obejrzeć kukiełki, jawajki, marionetki, pacynki, kostiumy teatralne i maski. Można było dotykać, przymierzać, animować (czyli ożywiać) rekwizyty teatralne. Pod kierunkiem pani Izy uczniowie analizowali tekst przedstawienia i charakter występujących w nim postaci, eksperymentowali ze światłem i tkaniną. Pan Kuba zabrał klasę na wycieczkę po wszystkich tajnych magazynach teatru (rekwizytorni, magazynie kostiumów czy lalek). Pozwolił zajrzeć do garderoby artystów oraz pokoju pracowników obsługi technicznej, gdzie panował niesamowity porządek! Pan Kuba pokazał również pracownię plastyczną, w której wykonuje kolejne dekoracje. Klasa wróciła pełna wrażeń i z jeszcze większą ilością pomysłów na przyszłość.

Skip to content