Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówProjektyŻycie szkoły

Dzień Niedźwiedzia Polarnego

Dzień Niedźwiedzia Polarnego zainspirował uczniów klas 1a i 1b do zgłębienia wiedzy na temat tego z jednej strony fascynującego i wzbudzającego sympatię zwierzęcia, a z drugiej strony – największego lądowego drapieżnika. Projekt polarny wzbudził ogromne zainteresowanie wśród naszych uczniów, więc powstała siatka pojęciowa, co wiemy, a czego chcielibyśmy się dowiedzieć o niedźwiedziu?

W celu poznania środowiska jego życia, sięgaliśmy po różne źródła wiedzy. Dzięki uprzejmości Rodziców, uczniowie mogli obejrzeć film „Polaris”, w którym bohaterowie, niczym prawdziwi naukowcy, stawiają pytania, hipotezy i sprawdzają je, obserwując różne zjawiska. Naukowa przygoda prowadzi ich do budowy obserwatorium i statku kosmicznego. Obserwując z kosmosu Ziemię, Marsa i Saturna poznają sekrety planet, ich podobieństwa i różnice, ale przede wszystkim wyjaśniają zjawisko nocy polarnej.

Dzień Niedźwiedzia Polarnego jest inicjatywą organizacji Polar Bears International. W ten sposób stara się ona uświadomić społeczeństwo, że wskutek globalnego ocieplenia zmniejsza się pokrywa lodowa w Arktyce, co skutkuje wymieraniem niedźwiedzi polarnych. To istotna informacja, tym bardziej że niedźwiedź ten jest drapieżnikiem szczytowym, co oznacza, że jest na szczycie łańcucha pokarmowego i nie ma naturalnych wrogów.

Skip to content