Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WarsztatyŻycie szkoły

1a dziś już wie, co na święto Trzech Króli we Francji się je!

Święto Trzech Króli – jak to wygląda w Polsce, już wiemy. A jak się obchodzi u naszych sąsiadów? Dziś wybraliśmy się do Francji, aby poznać francuski zwyczaj pieczenia ciasta Trzech Króli. A pomogła nam w tym Pani Emilia – mama ucznia z naszej klasy. Poznaliśmy ciekawostki o tym kraju, poznaliśmy zwroty w języku francuskim i oczywiście zwyczaj ukrywania w specjalnie pieczonym cieście figurek króli. Byliśmy bardzo podekscytowani, kto zostanie królem lub królową. Było wesoło, a ciasto było przepyszne. To była ciekawa podróż. Bo jak powiedział Dalajlama: “Raz do roku pojedź w miejsce, w którym jeszcze nie byłeś.” Dziękujemy  Pani Emilio!

Skip to content